TMPC 0605H-4R7MG-D
- 型號描述:
4.7 μH Unshielded Inductor 6.5 A 30.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 6.5A 30.8 MOHM
- 型號:
- TMPC 0605H-4R7MG-D
- 品牌:
- TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
數量:
- Type
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 6.5 A
- Current - Saturation (Isat)
- 10A
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 30.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.197" (5.00mm)